Trwa ładowanie proszę czekać ...

7 CYTATÓW MOTYWACYJNYCH, KTÓRE WARTO ZNAĆ

5 grudnia 2016

Motywacja do działania

Wszelkie zmiany w życiu wymagają od nas naprawdę wiele wysiłku. Niezależnie czy będzie chodziło o zmianę trybu życia, zmianę nastawienia czy tez proces odchudzania nasze zaangażowanie będzie bardzo ważne, trzeba umieć wykazać się wysiłkiem, bardzo często ważne jest również angażowanie swojego czasu. Niekiedy na efekty będzie trzeba czekać, ale nawet wtedy nie powinniśmy tracić wiary, w to że uda się cel osiągnąć. Wiele osób właśnie tą wiarę zaczyna tracić i to poważny problem. Trzeba dowiedzieć się jak można się motywować do działania.

Jak odpędzać czarne myśli i osiągnąć efekty. Każdy z nas ma swój własny sposób na to. I dobrze, ponieważ jednak każdy człowiek jest inny. Wiele osób czyta poradniki motywacyjne i szuka dla siebie jakiegoś wsparcia, chętnie korzystamy z różnych wypowiedzi znanych osób, które mogą nas pobudzić do dalszego działania.

"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować." Marek Aureliusz

Zadajmy sobie pytanie kto budząc się rano traktuje nowy dzień jako czas, w którym będzie można zmienić własne życie i zacząć realizować marzenia? Kto będzie wdzięczny, że życie nadal się toczy? Raczej zdecydowana większość z nas obudzi się z myślą, że znów należy iść do pracy, że nasze problemy przez noc po prostu się nie rozwiązały. Co się stanie, gdy zmienimy nastawienie? Może czas zacząć traktować nowy dzień jako nową szansę.

"Twoja przyszłość jest tworzona przez to, co robisz dziś, nie jutro."

Odkładanie wszystkiego na później, to znane uczucie chyba każdemu człowiekowi. Najgorzej, że to później praktycznie nigdy nie następuje. Mamy tyle pomysłów, tyle celów, ale jednak nie realizujemy ich. Dlaczego? To wielki błąd. To co robimy dziś będzie zmieniać nasze jutro.

"Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk." Osho

Wiele osób uważa, że trzeba wychodzić z bezpiecznej strefy. Przesuwanie granic własnej możliwości oraz działanie na tych terenach, które są nam do tej pory nie znane może zmieniać nas i gwarantować nam stały rozwój. W konsekwencji może to prowadzić w końcu do osiągania zamierzonych wcześniej celów.

„Trzeba się nauczyć ponosić porażki. Nie można stworzyć nic nowego, jeżeli nie potrafi się akceptować pomyłek.” Charles Knight

Nie ma takich osób, które się nie mylą. Nie ma również takich, które nigdy nie czuły goryczy porażki. Każdy błąd, każda porażka to jakieś życiowe doświadczenie, które będzie nas ubogacać, ważne jest jednak to, by z porażek wyciągać wnioski i zacząć dalej działać.

"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." Napoleon Hill

To chyba wszystko jasne. Działamy, mamy cel i wtedy można coś osiągnąć, wtedy można wygrać.

Realizacja planów

"Ci, którzy wciąż zastanawiają się zanim uczynią jeden krok, spędzają życie, stojąc na jednej nodze. " Anthony de Mello

Planowanie będzie dobre tylko do pewnego czasu. Jeśli zamiast działania tylko planujemy to w końcu będziemy mieli same plany, ale nic nie będziemy robić a co za tym idzie nic dobrego z tego nie wyjdzie. Nie ma sensu działać pochopnie bez przemyślenia, ale również brak działania to błąd, ponieważ nigdy nie będzie to nas prowadzić do celu.

A co się stanie, jeśli ktoś wcześniej wpadnie na taki pomysł jak my i wcześniej będzie go realizował? To dla nas kolejna stracona szansa.

"Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego." John Dewey

Gdy już uda się osiągnąć zamierzony cel nie ma sensu się zatrzymywać, tylko należy działać dalej. Sukces będzie rodził sukces i właśnie za tymi słowami powinniśmy się kierować.