Trwa ładowanie proszę czekać ...

16 sposobów na świetne wystąpienie publiczne cz III

22 sierpnia 2016

Mamy dla Was kolejne sposoby na to jak będzie można przygotować świetne wystąpienie przed grupą ludzi. Jeśli takie zadanie przed Wami zapoznajcie się z tymi poradami.

9. Dopasuj się do publiczności.

Zanim zaczniecie wystąpienie musicie się oczywiście zastanowić kto będzie słuchał. Z jakimi ludźmi będziemy mieli do czynienia. To wszystko ma znaczenie, ponieważ profil słuchacza może decydować o tym jak powinno się przygotować wystąpienie. Warto wiedzieć dobrze do kogo będzie się mówić, ponieważ od tego może zależeć przygotowanie takiego wystąpienia. Jeśli będziemy w stanie dopasować się do publiczności to już wielki sukces.

10. Daj im motywację.

Musimy przygotować jakieś motywacje dla uczestników, ponieważ od tego może ostatecznie zależeć to czy będą chcieli nas słuchać. Ten element może mieć bardzo duże znaczenie i trzeba o nim pamiętać. Budując motywację będziemy w stanie sprawić, że ta grupa osób po prostu zechce nas posłuchać.

11. Odwołuj się do swoich doświadczeń.

Odwołanie się do własnych doświadczeń to zawsze doskonałe rozwiązanie, ponieważ w ten sposób można skutecznie trafić do wyobraźni naszych słuchaczy. Należy pamiętać, że każdy z nas ma w życiu tysiące różnorakich sytuacji i dlatego właśnie taką ważną sprawą będzie przytoczenie własnych życiowych wydarzeń. W ten sposób będzie można oczekiwać, że inni będą czuli się bliżej mówcy i zrozumieją, że taka osoba również ma doświadczenia życiowe

12. Opowiadaj historie.

Opowiadanie historii z życia różnych osób, nie tylko z życia swojego to również dobre rozwiązanie, które może dawać możliwość skutecznego budowania motywacji. Historyjki to takie rozwiązanie, które będzie w stanie budować stany emocjonalne u słuchaczy i dlatego bardzo dobrze się sprawdzi. Chodzi o to, by między innymi wzbudzać ciekawość. Możemy mieć pewność, że jeśli tylko zacznie się jakaś historyjka to nawet Ci słuchacze, którzy byli obok tego przemówienia również zaczną się interesować i słuchać tego co mamy do powiedzenia.

Po opowiedzeniu jakieś historii oczywiście zawsze będzie można wytłumaczyć co ta historia ma wspólnego ogólnie z naszym przemówieniem i tym tematem jaki w prelekcji jest wiodący. Chodzi o to, by te elementy trakcie przemówienia dość skutecznie ze sobą wiązać. to trudne, ale ważne zadanie, które może decydować o sukcesie naszej prezentacji.