Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak rozpocząć wystąpienie publiczne

18 sierpnia 2016

Początkowy kontakt z słuchaczami jest bardzo ważny i ma duże znaczenie. Jeśli pierwsze słowa będą udane i przemówią do odbiorców można oczekiwać, że będzie to udane wystąpienie jako całość. Podkreślę, że dobrze rokujący start buduje również pewność siebie osoby, która występuje i coś przedstawienia. Warto wiec wiedzieć jak zacząć przemówienie. Musimy sobie przemyśleć od czego należy zacząć wystąpienie publiczne, jakich fraz i zdań powinno się natomiast unikać?

Taktyki i strategie

Istnieje kilka dobrych sposobów na rozpoczęcie przemówienia oraz innego wystąpienia na forum. Wybór najlepszego będzie również zależeć od sytuacji. Duże znaczenie ma to, gdzie będzie organizowane takie wydarzenie, jaki będzie profil słuchaczy, czy też stan emocji mówcy. W pewnych sytuacjach sprawdzać się będzie pewna złota myśl, którą warto sobie oczywiście nakierować. Można również szukać jakieś anegdoty, którą można wprowadzić. Dobrym rozwiązaniem będzie zawsze wprowadzenie takich rozwiązań, które zapadną w pamięci. To jak się wydaje ma największe znaczenie. Chodzi o to, by rzeczywiście to wszystko było zapamiętane. Zauważyć należy, że wielu profesjonalnych mówców ma swoje sprawdzone techniki działania, dzięki którym mogą zapadać w pamięć i budują w jakiś sposób swoją dramaturgię wypowiedzi.

Pierwsze zdania

Pierwsze słowa to oczywiście przywitanie gości oraz konieczność przedstawienia się tym wszystkim osobom, które się zgromadzą. Należy powiedzie w czyim imieniu występujemy oraz co będziemy mieli do powiedzenia. Warto jednak unikać pewnych stwierdzeń, które mogą ograniczyć działania. Nie ma sensu podkreślać, że nie chce się kogoś zanudzić, że nie jest się dobrym mówcą. Tak naprawdę taka fałszywa skromność nie ma większego sensu i tak naprawdę należy się liczyć z tym, że to wszystko raczej będzie źle ocenione przez słuchaczy. Takie właśnie stwierdzenia, które będą ograniczać w jakieś mierze własną unikalność czy też będą ograniczać wiarygodność sprawią, że takie kwestie nie mają większego sensu.

Warto więc być szczerym i działać w taki sposób, by nie ograniczać dobrej oceny ze strony słuchaczy. warto natomiast szukać takich stwierdzeń, dzięki którym będzie również można mówić o pewnych kwestiach związanych oczywiście z pełną współpracą oraz interakcją z widownią, słuchaczami.