Trwa ładowanie proszę czekać ...

16 sposobów na świetne wystąpienie publiczne cz IV

22 sierpnia 2016

13. Niezależnie od tego czy charakter wystąpienia jest rozwojowy czy też nie warto słuchaczom opowiadać dobre rzeczy.

Jeśli będą widzieć nasz autorytet to będzie dla nas wielki zysk, ponieważ wtedy będą w stanie przyjąć praktycznie wszystkie sugestie, które będziemy w stanie wpleść w taką prezentację. Warto z takich możliwości skorzystać. To co będziemy mówić będzie tak naprawdę definiować nasze wystąpienie. Na pewno warto unikać stwierdzeń o tym, że słuchacze są już pewnie zmęczeni. Na pewno nie będzie to dobrze na nich działać. Można jednak starać się wpleść pytania o to jak się czują. Warto szukać z uśmiechem jakieś interakcji na takim spotkaniu. Wydaje się, że ma to duże znaczenie i powinno być zawsze brane pod uwagę.

14. Swoje umiejętności wystąpienia publicznego na pewno trzeba cały czas udoskonalać.

Najszybciej będzie można to zrobić przez praktykę. Jeśli jednak nie mamy możliwości wystąpienia przed ludźmi możemy próbować się w jakiś sposób modelować a więc szukać dla siebie wzorców werbalnych oraz niewerbalnych, które mogą mieć dla nas znaczenie, można je potem aplikować do siebie. Polegać to będzie na poszukiwaniu takich osób, których wystąpienia nam odpowiadają i będzie można do tego oczywiście następnie się skutecznie dopasować.

15. W trakcie takiego wystąpienia warto się starać o to, by uzyskiwać jakieś informacje zwrotne.

Warto z słuchaczami jakoś rozmawiać. To ważne, ponieważ będzie można wtedy podejmować jakieś rozmowy z uczestnikami i tym samym będzie można doprowadzić do konwersacji co oczywiście ma bardzo duże znaczenie. Publiczność dostrzega takie rzeczy i na pewno doceni umiejętność doprowadzenia do konwersacji między osobą, która prowadzi spotkanie a uczestnikami.

16. W trakcie takiego wystąpienia powinniśmy się przede wszystkim dobrze bawić.

Jeśli będziemy w stanie to zrobić to bardzo możliwe, że uczestnicy takich spotkań również będą dużo bardziej zadowoleni. To ważna kwestia. Warto w ten sposób właśnie docierać do uczestników. Dobra zabawa po naszej stronie może sprawić, że uczestnicy takiego spotkania także będą się dobrze bawić i będą korzystać z tego co udało się nam przygotować, z tego jak organizowane jest takie spotkanie. Jeśli będziemy w stanie się bawić się tymi wydarzeniami to już będzie największy nasz sukces. I to właśnie trzeba umieć zrobić.