Trwa ładowanie proszę czekać ...

6 ważnych elementów wystąpień publicznych

22 sierpnia 2016

Jeśli kierujemy w firmie grupą osób, albo też pracujemy jako nauczyciel to może się okazać, że niestety wystąpienia publiczne będą u nas koniecznością.

Dla wielu osób to taki temat, który budzi grozę. Jeśli tylko pojawi się konieczność wystąpienia przed grupą osób, niektórzy od razu zaczynają się bać, czują w brzuchu ciężary a w gardle kartofla. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że jednak wystąpienia publiczne są trudne i wiążą się z pewnymi kompetencjami, które są bardzo ważne. Mamy takie elementy, które mogą być tutaj bardzo ważne i muszą być brane pod uwagę. Przekonania To co będziemy sądzić o swoich wystąpieniach jest bardzo ważne. Ma to realny wpływ na to jak przemawiamy, ponieważ jeśli sami czujemy, że jesteśmy słabym mówcą to nie ma co liczyć, że będą nam takie kolejne wystąpienia wychodzić.

Wartości

Należy się zastanowić jakie wartością dla nas najważniejsze i czym będziemy się kierować. Dobra jakość treści jest bardzo ważna, dlatego wydaje się, że ten element może mieć znaczenie, niektórzy wolą jednak zabawę i dużo spontaniczności. Umiejętności Należy przeprowadzić analizę słabych oraz mocnych stron i na tej podstawie należy je przebudować w korzystne zasoby, które są konieczne przy publicznych wystąpieniach. Należy analizować sobie własne umiejętności, oraz brać pod uwagę to co możemy pokazać odbiorcom. Zachowania Wydaje się, że dobrze będzie wejść w rolę obserwatora i zobaczyć co będzie nas charakteryzować.

Jaki masz styl? Gdzie i przed kim

Mądry mówca powinien przygotować sobie taki warunki, w których nie będzie problemów z tym, że grupa straci koncentrację i skupienie. Trzeba sprawdzić przed kim będziemy występować, tak by w ten sposób dążyć do przygotowania rzeczywiście wystąpienia idealnego, które trafi skutecznie do odbiorców.

Plan wystąpienia

Profesjonalista oczywiście musi mieć wystąpienie, które będzie miało odpowiedni plan. Warto wiedzieć jak przywitamy gości jak nawiążemy z nimi osobistą relację, jak będziemy skupiać ich na przekazie. To wszystko ma znaczenie i musi być brane pod uwagę, ponieważ tak naprawdę od tego zależy czy będziemy ich motywować do uczestnictwa i dalej do dyskusji. To wszystko jak przygotujemy wystąpienie ma wielkie znaczenie i trzeba to brać pod uwagę.